This event ended on February 24, 2024 10:14 AM +0330

خرید دستگاه اکسیژن ساز

با کیفیت ترین دستگاه اکسیژن ساز تهران را از ما در مجموعه میلاد طب بخرید!


Saturday Feb 24, 2024 hours 10:14 (UTC +03:30)

When

Saturday Feb 24, 2024 hours 10:14 (UTC +03:30)

Description

دستگاه اکسیژن ساز چیست؟

یکی از ضروری ترین وسایل پزشکی خانگی، دستگاه اکسیژن ساز یا همان غلیظ کننده اکسیژن میباشد. این دستگاه، اکسیژن بیمارانی که سطح اکسیژن پایین دارند را با غلیظ کردن هوای محیط به اکسیژن خالص، به صورت مداوم تأمین میکند. استفاده از این دستگاه بسیار راحت است و نیاز به تخصص خاصی ندارد. یکی از فنآوریهای جدید در سیستم اکسیژنسازی روش PSA میباشد که در راستای نداشتن اثرات تخریبی زیست محیطی و انواع آلودگی ها پیش میرود.

هوای معمولی شامل ۷۸% نیتروژن و ۲۱% اکسیژن و ۱% گازهای دیگر می باشد اما دستگاه اکسیژن ساز هوای داخل محیط را به مخازن زﺋولیت کمپرس کرده و نیتروژن موجود در آن را جدا کرده و اکسیژن خالص (پزشکی) بالای ۹۵% را تولید کرده و به بیمار منتقل میکند.

مشخصات و قیمت دستگاه اکسیژن ساز

دستگاه اکسیژن ساز در دو نوع ثابت و پرتابل (متحرک و قابل حمل) طراحی و تولید شده است که در منازل و مراکز درمانی استفاده میشوند. در هنگام خرید دستگاه اکسیژن ساز، باید به برند، سلامت دستگاه و دارا بودن گارانتی و تضمین کیفیت آن توجه لازم را داشته باشید.

در هنگام خرید دقت کنید که بالا بودن قیمت دستگاه اکسیژن ساز، مرغوبیت آن را تضمین نخواهد کرد. قیمت دستگاه اکسیژن ساز بستگی به حجم و برند سازنده آن دارد. برای اطلاع از قیمت این دستگاه میتوانید با فروشگاه میلاد طب تماس حاصل نمایید.

دستگاه اکسیژن ساز خانگی را از کجا بخریم؟

شما میتوانید خرید دستگاه اکسیژن ساز خانگی و بیمارستانی خود را با بهترین و نازل ترین قیمت در انواع 5 لیتری، 8 لیتری و 10 لیتری از تجهیزات پزشکی میلاد طب انجام دهید. فروش انواع دستگاه اکسیژن ساز در بهترین برندهای زنیت مد، نایدک، ای ام جی، سوشیا، یوول، اکیومد، اکساز، اکسیژن پلاس، هایکونب و... همراه با گارانتی معتبر و خدمات پس از فروش در فروشگاه میلاد طب انجام میشود.

انواع دستگاه اکسیژن ساز

دستگاه اکسیژن ساز در دو مدل ثابت و قابل حمل یا پرتابل تولید شده است. دستگاه های اکسیژن ساز خانگی از نوع ثابت بوده و برای تولید اکسیژن بهصورت پالسی مورد استفاده قرار میگیرد. نوع متحرک یا پرتابل این دستگاه های اکسیژن ساز، برای سهولت در انتقال تولید شدهاند و به صورت پالسی اکسیژن تولید میکنند.

دستگاه اکسیژن ساز چه زمانی مورد نیاز میباشد؟

افرادی که دارای انواع بیماری های قلبی، ریوی و یا دیگر بیماری های تنفسی هستند، باید از درمان به کمک اکسیژن مکمل برای مراقبت های تنفسی در منزل، بیمارستان و یا در یکی از مراکز درمانی استفاده کنند.

عملکرد صحیح بدن به وجود منبع ثابت هوا وابسته است. پزشک معالج، به دلیل اینکه بدن قادر به دریافت اکسیژن از محیط نیست، درمان با اکسیژن مکمل را تجویز می نماید.

بیماران COPD و پنومونی و ادم ریوی و … برای افزایش اکسیژن خون خود نیاز شدید به اکسیژن تراپی دارند. ساعات استفاده از دستگاه اکسیژن ساز توسط پزشک مشخص میشود و باید مطابق دستورات پزشک عمل کنید.

راهنمای استفاده از دستگاه اکسیژن ساز

 • دستگاه را ابتدا به برق متصل نمایید. حتماً از محافظ برق در هنگام استفاده به جهت جلوگیری از آسیب رسیدن به دستگاه استفاده کنید زیرا ممکن است که نوسانات برق به دستگاه آسیب بزند.
 • مخزن لیوان مانند دستگاه که به آب مرطوب کننده معروف است را پر از آب مقطر کنید. سپس مرطوب کننده را توسط یک مهره قرار داده شده بر روی آن به دستگاه اکسیژن ساز متصل نمایید و سوند تنفسی را به مرطوب کننده وصل کنید.
 • کلید خاموش/ روشن دستگاه را بر روی حالت روشن قرار دهید. به منظور اطمینان از سلامت دستگاه باید یک بوق 5 ثانیه بشنوید.
 • میزان خروجی اکسیژن را به وسیله فلومتر دستگاه تنظیم کنید. توپک داخل فلومتر نباید از خط قرمز بالایی عبور کند. حال دستگاه آماده کار میباشد.
 • برای خاموش کردن دستگاه کلید ON\OFF را در وضیعت OFF قرار دهید.

شرایط نگهداری از دستگاه اکسیژن ساز

 • دستگاه را در محیط های پر گرد و غبار، نزدیک پنجره و فرش و موکت های پرز بلند قرار ندهید.
 • از قرار دادن دستگاه چنزدیک پرده، رادیاتور، بخاری و شومینه نیز خودداری کنید.

از قرار دادن دستگاه در محیط های باز مانند حیاط و تراس خودداری فرمایید.

 • دستگاه نباید در معرض تابش مستقیم نور آفتاب باشد.
 • اطراف دستگاه باید به میزان حداقل ۲۵ سانتی متر نسبت به سایر وسایل موجود در مکان مورد نظر مانند منزل فاصله وجود داشته باشد.
 • این دستگاه برای کارکرد صحیح نیاز به هوا دارد پس از قرار دادن آن در محیط های بسته مانند کمد خودداری فرمایید.
 • دستگاه اکسیژن ساز را باید در حالت ایستاده قرار دهید.

دستگاه اکسیژن ساز شامل چه اجزایی است؟

 • فیلترها
 • کمپرسور هوا
 • شیر برقی یا دریچه متحرک
 • سیلندر های زئولیت
 • مخزن اکسیژن
 • فلومتر
 • لیوان مرطوب کننده
ticket Tickets
Price
Quantity

SHARE


Made with Metooo by:

seo goodgirl

Visit profile Contact the organizer

Metooo fits every event planner’s need

create an event
Wall Close Wall

Get started

have an account? log in

Recover password

have an account? log in

Log in

password lost? recover

By signing up, you agree to Metooo's terms of service and privacy policy and consent to receive marketing communications from Metooo.

do not have an account? register

Metooo uses cookies. This information is used to improve service and understand your interests.
By using our services, you agree to the use of cookies. Click here to learn more.